AWEA BM-1400
สภาพ
ใช้แล้ว
ที่ตั้ง
Brügg สวิตเซอร์แลนด์
ศูนย์เครื่องจักรกลซีเอ็นซี 4 แกน AWEA BM-1400
more Images
YouTube video
AWEA BM-1400
AWEA BM-1400
AWEA BM-1400
AWEA BM-1400
AWEA BM-1400
AWEA BM-1400
AWEA BM-1400
AWEA BM-1400
AWEA BM-1400
AWEA BM-1400
ข้อมูลเกี่ยวกับเครื่องจักร
ชื่อเครื่องจักร:
ศูนย์เครื่องจักรกลซีเอ็นซี 4 แกน
ผู้ผลิต:
AWEA
รุ่น:
BM-1400
สภาพ:
ใช้แล้ว
ราคาและสถานที่
ที่ตั้งผู้ขาย:
Industriestrasse 22, 2555 Brügg, สวิตเซอร์แลนด์ สวิตเซอร์แลนด์
โทร
รายละเอียดข้อเสนอ
รหัสประกาศ:
A21606168
หมายเลขอ้างอิง:
022743
อัปเดต:
อัปเดตล่าสุดเมื่อ 27.03.2569
คำอธิบาย
AWEA BM-1400 is a 4-axis machining center designed for precision, high accuracy and reliability. Table 1500×800 mm; travels X1400 mm, Y800 mm, Z700 mm. Spindle nose ISO 40, 0–12000 t/min (stepless), supply 50Hz 3x400V, total power 40 kVA; weight ≈12000 kg; size L4800×W2850×H3100 mm. Accessories: set of toolholders, high pressure coolant 40 bar, chip conveyor, dividing attachment 4th axis, electronic handwheel, RS‑232 interface, status light. Achieves tight tolerances; typical applications: automotive, aerospace, medical, watchmaking and machine tools.