NILES N30MC-4500
ปีที่ผลิต
2022
สภาพ
ใช้แล้ว (ทำงานได้เต็มประสิทธิภาพ)
ที่ตั้ง
Monheim am Rhein เยอรมนี
ศูนย์กลึงและกัด CNC NILES N30MC-4500
more Images
NILES N30MC-4500
NILES N30MC-4500
NILES N30MC-4500
NILES N30MC-4500
ข้อมูลเกี่ยวกับเครื่องจักร
ชื่อเครื่องจักร:
ศูนย์กลึงและกัด CNC
ผู้ผลิต:
NILES
รุ่น:
N30MC-4500
ปีที่ผลิต:
2022
สภาพ:
สภาพดีมาก (มือสอง)
ประสิทธิภาพการทำงาน:
ทำงานได้เต็มประสิทธิภาพ
ราคาและสถานที่
ที่ตั้ง:
An der Spielbank 4, 40789 Monheim am Rhein, Deutschland เยอรมนี
โทร
รายละเอียดข้อเสนอ
รหัสประกาศ:
A21607223
หมายเลขอ้างอิง:
1022-E06296
อัปเดต:
คำอธิบาย
Time recording from Feb. 2025
Operating hours = 16085 h
Main spindle = 616 h
Milling spindle = 369 h
CNC control Siemens Sinumerik Si 840D sl
Max. center distance 4500 mm
Working height 1375 mm
X-axis travel -15 +725 mm
Y-axis travel -245 + 4756 mm
Swing diameter over cross slide 780 mm
Swing diameter over bed 820 mm
C-axis, smallest increment +/-0.001°
Main spindle A15 with BVG; 3135 N;/2000 rpm
Spindle head DIN 55026 Form A 15
Max. speed 3000 rpm
Max. torque 3135 Nm
Drilling/milling unit
Milling power (40/100% duty cycle) 36.5/29.8 kW
Torque up to 1110 rpm (40/100% duty cycle) 328/261 Nm
Max. spindle speed 5000 rpm
Swivel range (B-axis) -105 +95°
Vertical travel (Y-axis) -250 +250 mm
SR5 steady rest with eccentric fine adjustment 45–310 mm
C8 tool system
Tool magazine (2 magazines) 144
Tailstock
Quad diameter MK6 180 mm
Quad stroke 170 mm
Gbedeyxp H Djpfx An Eel
Quad force (adjustable) 5–28 kN
Quad fine adjustment +/- 0.15 mm