SPINNER TC800SPINNER
TC800
SPINNER TC800
SPINNER
TC800
ปีที่ผลิต
ที่ตั้ง
เยอรมนี
ข้อมูลเกี่ยวกับเครื่องจักร
- ชื่อเครื่องจักร:
- SPINNER TC800
- ผู้ผลิต:
- SPINNER
- รุ่น:
- ปีที่ผลิต:
- 2009
- สภาพ:
- พร้อมใช้งาน (มือสอง)
- ชั่วโมงการทำงาน:
- 1,000 h
ราคาและสถานที่
- ที่ตั้ง:
- , เยอรมนี
โทร
รายละเอียดทางเทคนิค
- ระยะเคลื่อนที่แกน X:
- 360 มม
- ระยะเคลื่อนที่ตามแกน Z:
- 980 มม
- ผู้ผลิตคอนโทรลเลอร์:
- SIEMENS
- รุ่นของคอนโทรลเลอร์:
- 840D Solution Line
- จำนวนเพลา:
- 4
รายละเอียดข้อเสนอ
- รหัสประกาศ:
- A21553553
- หมายเลขอ้างอิง:
- DE-TUR-SPI-2009-00001
- อัปเดต:
คำอธิบาย
• Control: Siemens 840D Solution Line
• X-axis travel: approx. 360 mm
• Z-axis travel: approx. 980 mm
• Rapid traverse X-axis: approx. 18 m/min
• Rapid traverse Z-axis: approx. 24 m/min
• Main spindle speed: up to approx. 4000 rpm
• Main spindle power: approx. 24 kW (100%)
• Main spindle power: approx. 33 kW (40%)
• Spindle nose: A8
• Bar capacity: approx. 77 mm
• Counter spindle: Yes
• Counter spindle speed: up to approx. 5000 rpm
• Counter spindle power: approx. 15 kW
• Counter spindle spindle nose: A6
• Counter spindle bar capacity: approx. 52 mm
• Tool turret type: VDI 50
• Number of tool stations: 12
• Driven tools: Yes
• Number of driven tools: up to 12
• Driven tool speed: up to approx. 4000 rpm
• Maximum turning diameter: approx. 500 mm
• Maximum swing over bed: approx. 800 mm
• Maximum turning length: approx. 800 mm
• Tailstock: Yes
• Tailstock taper: MK4
• Tailstock stroke: approx. 100 mm
• Tailstock force: approx. 8500 N
• Voltage: 400 V
• Frequency: 50/60 Hz
• Control voltage: 24 V DC
• Compressed air pressure: approx. 6–10 bar
• Hydraulic pressure: approx. 70 bar
• Chip conveyor: Yes
• Coolant system: Yes
• Hydraulic unit: Yes
• Electrical cabinet: Yes
Gjdpfx Aeyv Epvjn Ejbl
• Radial turret
• No quill
• Barely used, approximately 1,000 operating hours
Technical Specification
Counter Spindle Yes
Driven Tools Yes
• Spindle nose: A8
• Bar capacity: approx. 77 mm
• Tool turret type: VDI 50
• Number of tool stations: 12
• Tailstock: Yes
• Tailstock taper: MK4
• Voltage: 400 V
• Frequency: 50/60 Hz
• Control voltage: 24 V DC
• Chip conveyor: Yes
• Coolant system: Yes
• Hydraulic unit: Yes
• Electrical cabinet: Yes
Gjdpfx Aeyv Epvjn Ejbl
• Radial turret
• No quill
Technical Specification
โฆษณาเหล่านี้อาจน่าสนใจสำหรับคุณด้วยเช่นกัน
โฆษณาขนาดเล็ก
เดนมาร์ก
8,914 km
SPINNER TC800 110 SMCY
SPINNERTC800 110 SMCY
SPINNERTC800 110 SMCY
โฆษณาขนาดเล็ก
Oberhausen
8,922 km
ศูนย์เครื่องจักรกล
LAGUNL 1400
LAGUNL 1400
Ronnenberg
ศูนย์กลึงและกัด CNC
SPINNERTC 800 110 MC mit Lünette
เยอรมนี
SPINNER TC800L 110
SPINNERTC800L 110
SPINNERTC800L 110
Österreich
เครื่องกลึง - วงจรควบคุม
EMCOE 300-2000
EMCOE 300-2000
เลื่อยสายพาน - แนวนอน
ZIMMERZ 252 / DG
ZIMMERZ 252 / DG
Bopfingen
เครื่องเจาะพร้อมระบบควบคุม CNC
ออสเตรีย
HAAS ST-20
HAASST-20
Bydgoszcz
จากสต็อก Laser 3kW Rotator 6000x220
OtinusFLV-3015-OT-6022 3kW
OtinusFLV-3015-OT-6022 3kW